Zákony přírody na dosah žákům
PŘEDMĚTY

Chemie

EXPERIMENTY

Fotogalerie
08.03.2015

Vlastnosti půd

V rámci následujícího laboratorního cvičení se žáci seznámí s měřením pH půd, kterými se jednotlivé půdy liší a tudíž se liší i použitím pro pěstování různých druhů rostlin. Ke stanovení využijí univerzální pH indikátorový papírek a senzor pH, pomocí kterého určí míru kyselosti či zásaditosti výluhu půdy, a dále plochou pH elektrodu pro změření pH půdního vzorku v pevném skupenství.

Soubory ke stažení

Vlastnosti půd
(797.649 kB)
Fotogalerie
19.12.2014

Dýchání do vody

Někdy je celkem jednoduché si v chemické laboratoři nebo dokonce i doma připravit kyselinu. Pokud máte kádinku, popř. skleničku, a brčko, tak neváhejte a můžete to zkusit hned! V rámci následujícího laboratorního cvičení se žáci seznámí s měřením pH roztoků slabých kyselin, které vznikají po rozpuštění některých plynů ve vodě. Ke stanovení využijí senzor pH, pomocí kterého přesně určí míru kyselosti či zásaditosti   roztoku. Z experimentu odvodí závislost pH roztoku na množství rozpuštěného plynu.

Soubory ke stažení

Dýchání do vody
(2590.804 kB)
Dýchání - měření koncentrace kyslíku
(2370.445 kB)
Fotogalerie
13.11.2014

Introduction to Acid and Bases; To investigate the different pHs of household substances

Students are currently studying acids and bases in chemistry. In this series of PASCO investigations students will observe a demonstration of a strong acid and base being graphed using the PASCO pH monitors. Students will be introduced to the pH scale and they will discuss the demonstrated acid and base with relation to the pH scale. Students will then investigate the pHs of some common household solutions using the PASCO pH monitors. Finally, students will discuss their findings and discuss why these solutions could be harmful to your teeth.

Soubory ke stažení

Introduction to Acid and Bases
(142.393 kB)